Забезпечення реформованих закладів охорони здоров’я медичними виробами під час боротьби з російською воєнною агресією
DOI:
https://doi.org/10.32782/2077-6594/2025.1/04Ключові слова:
медичні вироби, рівень забезпеченості, заклади охорони здоров’я, реформування системи охорони здоров’я, боротьба з російською воєнною агресієюАнотація
Мета: дослідити та оцінити рівень забезпеченості створених у процесі реформування системи охорони здоров’я закладів охорони здоров’я медичними виробами для надання допомоги населенню під час боротьби з російською воєнною агресією. Матеріали та методи. Матеріали: результати соціологічного дослідження серед 38 організаторів охорони здоров’я, 37 завідувачів відділень та 32 лікарів-кураторів новостворених закладів охорони здоров’я з різних регіонів України. Дослідження проводилося в листопаді – грудні 2024 року. Методи: бібліосемантичний, соціологічний, медико-статистичний, структурно-логічного аналізу. Під час проведення дослідження збережено конфіденційність інформації про респондентів. Результати. У процесі дослідження встановлено, що в надкластерних закладах охорони здоров’я рівень забезпеченості закладів охорони здоров’я медичними виробами, який повною мірою забезпечує потребу в лабораторній діагностиці, становить 62,5 %, функціональній діагностиці – 66,6 %, променевій – 50,0 % та потребу лікувального (62,5 %) й реабілітаційного (37,5 %) процесів. У кластерних закладах охорони здоров’я рівень забезпеченості медичними виробами, який повною мірою задовольняє потребу в лабораторній діагностиці, становить 52,6 %, функціональній діагностиці – 56,1%, променевій – 52,6 % та потребу лікувального (77,2 %) й реабілітаційного (33,3 %) процесів. У загальних закладах охорони здоров’я рівень забезпеченості медичними виробами, який повною мірою задовольняє потребу в лабораторній діагностиці, становить 26,9 %, функціональній діагностиці – 73,1 %, променевій – 57,7 % та потребу лікувального (77,2 %) й реабілітаційного (26,9 %) процесів. При цьому встановлено, що в закладах охорони здоров’я, які розташовані в зоні активних бойових дій, рівень забезпеченості медичними виробами, який не задовольняє мінімальної потреби діагностичного обстеження пацієнтів, становить у лабораторній діагностиці – 16,7 %, функціональній – 12,5 %, променевій – 20,8 %. Висновки. Рівень забезпеченості реформованих закладів охорони здоров’я медичними виробами під час боротьби з російською воєнною агресією є недостатнім, особливо в зоні активних бойових дій, що потребує визначення оптимальних медичних маршрутів пацієнтів для забезпечення медичної допомоги необхідної якості.
Посилання
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення надання медичної допомоги : Закон України від 01.07.2022 № 2347-IX. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2347-20#Text.
Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я : Постанова КМУ від 28 лютого 2023 р. № 174. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/174-2023-%D0%BF#Text.
Росіяни цілеспрямовано руйнують лікарні в Україні. URL: https://socportal.info/ru/news/v-moz-nazvali-chisloubitykh-vrachei-okkupantami/.