АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ЧАСТИНИ ВІЙСЬКОВОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Автор(и)

  • О.І. Краснова
  • І.А. Голованова
  • Т.В. Плужнікова
  • Н.О. Ляхова
  • Н.В. Мартиненко
  • О.Г. Краснов

DOI:

https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254639

Ключові слова:

курсанти, медична допомога, лікувально-профілактична робота, захворюваність

Анотація

Метою наукового дослідження було проаналізувати у динаміці показники діяльності роботи медико-санітарної частини військового навчального закладу за 2018-2020 роки. Матеріали та методи. В ході дослідження використано статистичний та інформаційно-аналітичний методи. Матеріалами дослідження були показники щорічних медичних обстежень та показники надання медичної допомоги працівникам та курсантам військового навчального закладу. Результати. При аналізі показників лікувальної роботи медико-санітарної частини встановлено, що з приводу захворювань в 2018 році було 21029 відвідувань, в 2019 р. – 4222, в 2020 р. – 3423. Зниження кількості захворювань по нозологічним класам пов’язане з тим, що враховуючи реформування медицини та відкриття сімейних амбулаторій пацієнтам зручно звертатися за медичною допомогою за територіальним принципом. Зменшення звернень до лікаря стоматолога пов’язані з великою кількістю стоматологічних кабінетів у місті, низькою фінансовою спроможністю людей, та зменшенням кількості студентів та курсантів коледжу. Медичними працівниками МСЧ проводиться постійна робота по проведенню профілактичних обстежень контингентів обслуговування та осіб, що звертаються для проходження періодичних медичних оглядів. Висновки. На основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що медико-санітарна частина Кременчуцького льотного коледжу працює стабільно. Зросла кількості прийнятих пацієнтів. Враховуючи актуальність впровадження стаціонарозамінних форм лікування хворих, кількість пролікованих на ліжках денного стаціонару при МСЧ поступово зростає.

Посилання

Всесвітня організація охорони здоров’я. Глобальні цілі сталого розвитку. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https: // www.who.

Яременко О., Жаліло Л., Комарова Н., Левін Р., Солоненко І. Формування здорового способу життя: Навч. посіб. для слухачів курсів підвищ. кваліфікації держ. службовців. Укр.-канад. проєкт «Молодь за здоров’я». К., 2000. 232 c.

Моісеєнко Р.О., Дудіна О.О., Гойда Н.Г. Аналіз стану захворюваності та поширеності захворювань у дітей в Україні за період 2011-2015 роки. Современная педиатрия. 2017. № 2. С. 17-27.

Bielikova I. V., Pluzhnikova T. V., Krasnovа O. I., Zviagolska I. N., Derev’yanko T. V. Analysis of morbidity and disability among children in the city of Рoltava. Wiadomosci Lekarskie. Tom LXXIIІ, 2020, Nr. 5. cl 2: 1296-1299.

Завада М. І. Оцінка стану здоров’я дітей та підлітків Львівської області. Довкілля та здоров’я. 2016. № 2. С. 59-62.

Балакірєва О. М., Бондар Т. В. Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді : за результатами соціологічного дослідження в межах міжнародного проекту «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» : монографія. / О. М. Балакірєва, Т. В. Бондар та ін. К., 2019. 127 с.

Краснова О.І., Плужнікова Т.В., Краснов О.Г. Проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв в підлітковому віці. Сучасні медичні технології. 2020. № 2. С. 44-49.

Краснова О. І., Плужніккова Т. В. Особливості механізму державного регулювання сфери охорони здоровʼя. Інвестиції: практика і досвід. 2018. № 7. С. 46-48.

Полтавський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики [Електронний ресурс] / Довідник показників діяльності лікувально-профілактичних закладів області. – Режим доступу : http://oiacms.poltava.ua.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-23