ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У РЕАБІЛІТАЦІЇ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ДОПОМІЖНИМИ ПРИСТОСУВАННЯМИ ТА ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254648Ключові слова:
технічні засоби реабілітації, допоміжні пристосування, особи з інвалідністюАнотація
Мета дослідження: дослідити передумови та стан забезпечення допоміжними пристосуваннями та технічними засобами у реабілітації осіб із інвалідністю у Закарпатській області.
Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали нормативно-правові документи України та показники аналітико-інформаційного довідника медико-соціальної реабілітації осіб з інвалідністю. Методи: системного аналізу, статистичний, графічний.
Результати. Проведено аналіз показників рекомендацій із забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними пристосуваннями та технічними засобами в Закарпатській області в динаміці за 2017–2019 рр. Виявлено зменшення загальної кількості призначень в індивідуальних програмах реабілітації в отриманні крісла колісного на 4,2%, зниженні частки осіб з інвалідністю у забезпеченні допоміжними засобами для ходьби з ІІ групою на 15,3%, зростання частки осіб з ІІІ групою на 15,76% та збільшення на 54,2% частки осіб з ІІ групою інвалідності у забезпечені кріслами колісними.
Висновки. Рівень забезпечення осіб із інвалідністю у реабілітації допоміжними пристосуваннями та технічними засобами у Закарпатській області за даними офіційних документів є достатнім, проте потребує більш детального вивчення співвідношення необхідних та фактично одержаних допоміжних пристосувань та технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю (серед дорослих та дітей).
Посилання
Закон України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" [Електронний ресурс]. Режим доступу до ресурсу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2961-15/page. Назва з екрану.
Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів” [Електронний ресурс] // Київ. 2012. Режим доступу до ресурсу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/321 – 2012 –%D0%BF/page. Назва з екрану.
Салєєва А.Д. Особливості класифікації та призначення допоміжних засобів для рухомості особам з вадами та захворюваннями опорно-рухової системи. А. Д. Салєєва, В. В. Щетинін, О. Д. Чернишов, Т. Є. Кудрявцева, Т. М. Палуб, К. Я. Карпенко, Л. Р. Матвеєва. Ортопедия, травматология и протезирование. 2013;4: 93-98.
Соціальний захист населення України у 2019 році. Статистичний збірник. Державна служба статистики України. Київ. 2020. С.115.
Ціж Л.М. Актуальні проблеми забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні. Вісник Запорізького національного університету. 2017;1:181-189.
Шевчук ВІ, Беляєва НМ, Сторожук ЛО, Яворовенко ОБ, Куриленко ІВ. Семенюк МВ. Основні показники медико-соціальної реабілітації осіб з інвалідністю в Україні за 2019 рік: Аналітико-інформаційний довідник. Вінниця: ФОП Рогальська І.О.; 2020. 112 с.
World report on disability. World Health Organization 2011. Режим доступу: https://www.who.int/publications/i/item/9789241564182.