ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ ЯК БАЗОВИЙ РІВЕНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМІЦНЕННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

Автор(и)

  • І.С. Миронюк
  • Г.О. Слабкий
  • В.В. Шафранський
  • В.В. Брич
  • В.Й. Білак-Лук’янчук

DOI:

https://doi.org/10.32782/2077-6594.4.1.2021.247006

Ключові слова:

територіальні громади, збереження здоров’я населення, концептуальні підходи

Анотація

Мета: визначити концептуальні підходи до забезпечення зміцнення та збереження здоров’я населення на рівні територіальних громад.
Матеріали та методи. В ході виконання дослідження використано наступні методи: бібліосемантичний, структурно-логічного аналізу, медико-статистичний, системного підходу. Матеріалами дослідження виступили законодавчі та нормативно-правові акти, дані галузевої статистичної звітності.
Результати. В ході реформування територіального устрою Закарпатської області створено 6 адміністративних територій в складі яких зформовано 64 спроможних територіальних громади. В ході дослідження встановлено основні медико-демографічні проблеми територіальних громад та основні сучасні проблеми забезпечення зміцнення і збереження здоров’я населення на рівні територіальних громад. На базі отриманих даних розроблені концептуальні підходи до забезпечення зміцнення та збереження здоров’я населення на рівні територіальних громад які включають задачі, необхідні умови та шляхи забезпечення.
Висновки. На сучасному етапі реформування системи державного управління та системи охорони здоров’я в Україні територіальні громади мають стати базовим рівнем по зміцненню та збереженню здоров’я населення. Для виконання вказаної функції територіальні громади в своєму складі повинні мати необхідних спеціалістів, володіти сучасними методами аналізу та стратегічного планування, а також мотивацію та ресурси для здійснення.

Посилання

Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 333-р. Офіційний портал Верховної Ради України. Електронний ресурс. Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/333-2014-%D1%80. Назва з екрану.

Про добровільне об’єднання територіальних громад: Закон України від 5 лютого 2015 року № 157-VIII . Електронний ресурс. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/157-19#Text. Назва з екрану.

Зміни назв органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адмінтерустрою – роз’яснення. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua. Назва з екрану.

Перспективні плани формування територій громад – крок до нової системи організації влади на місцях. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua. Назва з екрану.

Те, чого ніколи не було в Україні: Уряд затвердив адмінтерустрій базового рівня, що забезпечить повсюдність місцевого самоврядування. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua. Назва з екрану.

Україна з новим адмінтерустроєм: парламент створив 136 нових районів та ліквідував 490 старих. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua. Назва з екрану.

З’явився атлас нового адміністративно-територіального устрою України. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua. Назва з екрану.

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату: Закон України від 20 грудня 2016 року № 1793-VIII. Офіційний портал Верховної Ради України. Електронний ресурс. Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/ laws/show/ 1793-19. Назва з екрану.

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин: Закон України від 28.12.2014 року № 79-VIII Електронний ресурс. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/79-19#Text. Назва з екрану.

Бюджети всіх 1470 територіальних громад будуть на прямих міжбюджетних відносинах. Кабінет Міністрів України. Електронний ресурс. Режим доступу: www.kmu.gov.ua. Назва з екрану.

Кабінет Міністрів України – Реформа децентралізації. Електронний ресурс. Режим доступу: www.kmu.gov.ua. Назва з екрану.

Загальна інформація. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua . Назва з екрану.

Борщ Г.А., Вакуленко В.М., Гринчук Н.М та ін. Ресурсне забезпечення об’єднаної територіальної громади та її маркетинг: навчальний посібник. Київ. 2017; С.111.

Внесено зміни до Бюджетного кодексу щодо добровільного приєднання територіальних громад. Електронний ресурс. Режим доступу: decentralization.gov.ua. 07.12.2017. Назва з екрану.

Про внесення змін до Бюджетного кодексу України: Закон України від 07.12.2017 року № 2233-VIII. Електронний ресурс. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2233-19#Text. Назва з екрану.

Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад: постанова Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року № 214. Електронний ресурс. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/214-2015-%D0%BF#Text. Назва з екрану.

Про затвердження переліку спроможних об’єднаних територіальних громад, у яких відбулися перші вибори депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови у 2016 році: розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 348-р. Урядовий портал. Електронний ресурс. Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250014874. Назва з екрану.

Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад: постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 601. Урядовий портал. Електронний ресурс. Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249308591. Назва з екрану.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-24