АГРЕСИВНА ПОВЕДІНКА ОСІБ З АЛКОГОЛЬНОЮ ЗАЛЕЖНІСТЮ В КОНТЕКСТІ КРИТЕРІЇВ ПАТОЛОГІЇ ПРИ ОЦІНЦІ БІОЕЛЕКТРИЧНОЇ АКТИВНОСТІ ГОЛОВНОГО МОЗКУ
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.2020.208657Ключові слова:
залежність від алкоголю, біоелектрична активність, агресивна поведінкаАнотація
Метою цієї роботи є виявлення електрофізіологічних критеріїв агресивної поведінки залежних від алкоголю осіб. Матеріали та методи. Всього було досліджено 134 пацієнта чоловічої статі з синдромом залежності від алкоголю з документально підтвердженими епізодами гетероагрессівного поведінки в стані алкогольного сп’яніння і мали в зв’язку з цим судимість. Пацієнтам проводилося ЕЕГ-дослідження, воно включало запис ЕЕГ спокою і реєстрацію відповідей на стандартні функціональні навантаження. Результати. Пацієнтам, які мали судимість у зв’язку з гетероагрессівним поведінкою, потрібно більше часу для обробки і оцінки інформації, прийняття рішення про віднесення чутного стимулу до розряду значущих. Висновки. За даними ЕЕГ у осіб з гетероагрессівним поведінкою, що мали багатократну (підгрупа А) або одноразову судимість (підгрупа Б), простежувалася статистично достовірна різниця міжпівкульової амплітудної асиметрії. Пацієнти, які мали судимість у зв’язку з гетероагрессівним поведінкою, за даними КВП мали статистично достовірний менший обсяг короткочасної і оперативної пам’яті в порівнянні з групою контролю.
Посилання
Alcohol and interpersonal violence policy briefing. Copenhagen, WHO Regional Office for Europe, 2005 (http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0004/98806/E87347.pdf, accessed 27 September 2012).
Дроздов Ю.А. Агрессивное поведение современной молодёжи в контексте социальной ситуации / Ю.А. Дроздов // Социологические исследования. – М., 2003. – № 4. – С. 31–34.
Евлашкина Н.М. Психологические факторы и формы проявления агрессии у подростков с девиантным поведением: Автореферат дис. кандидата психологических наук. – Москва, 2012. – 27 с.
Игонин А.Л. Нарушения социального поведения больных алкоголизмом (характер проявлений, механизмы формирования, возможность коррекции) / А.Л. Игонин с соавт. // Российский психиатрический журнал – 2009. – № 1. – С. 77–82.
Гнездицкий В.В. ЭЭГ и клиническая электроэнцефалография / В.В. Гнездицкий. – М: Медпресс, 2004. – 648 c.