ПОКАЗНИКИ КИСЛОТНО-ЛУЖНОЇ РІВНОВАГИ СЕЧІ У СТУДЕНТІВ ФЗФВ ПІД ЧАС ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Автор(и)

  • Ю.В. Дуткевич-Іванська
  • К.П. Мелега
  • Л.П. Русин
  • М.В. Сабадош
  • І.Ф. Шанта

Ключові слова:

обмін речовин, кислотно-лужний баланс, сечовидільна система, сеча, студенти

Анотація

Мета дослідження: показати чи сколихнуться показники кислотно-лужної рівноваги сечі у студентів ФЗФВ, коли зміниться режим харчування в період Великого посту.
Об’єкт і методи дослідження: об’єкт дослідження – це показники pH сечі у студентів ФЗФВ, ДВНЗ «УжНУ»; методи дослідження – аналіз літературних джерел, тестування індикаторними лакмусовими стрічками, розробка раціону харчування.
Результати дослідження та їх обговорення: одноразовий аналіз сечі не дозволяє точно оцінити стан організму. Щоб провести якісну діагностику та отримати найбільш точні результати, pH-тест слід проводити три дні поспіль, три рази на добу. Дане дослідження проводилось в ДВНЗ «УжНУ» серед студентів факультету здоров’я та фізичного виховання. Обстежено 10 студентів 4 курсу, 1997-1998 року народження, з них 5 – дівчат і 5 – хлопців.
Висновки. У результаті дослідження отримано результат, який дає можливість зрозуміти, що насправді від того, що ми їмо залежить стан кислотно-лужної рівноваги нашого організму.

Посилання

Бакалюк О.Й. Вибрані питання нефрології. – Тернопіль: Укрмедкнига, 1999. – С.20-55.

Вільям Ф. Ганонг. Фізіологія людини:Підручник/Переклад з англ. Наук. ред. перекладу М. Гжегоцький, В.Шевчук, О.Заячківська. – Львів: БаК, 2002. – 784с.

Зайчик А.Ш., Чурилов Л.П. Патофізіологія кислотно-лужної рівноваги. В кн .: Основи патохімії. - СПб., Елбі, С. 334-353.

Ионова Л. Здоровые привычки. М.: Альпина Бизнес Букс, 2013.

Пейчев Н. Полная система восстановления здоровья. М.:Амрита-Русь, 2014.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-05-03