РОЗВИТОК ПІЗНАВАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ДОШКІЛЬНИКІВ З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Анотація
У даній статті ми розглянемо пізнавальну діяльність дошкільників з порушеннями зору, а саме процес розвитку пізнавальних можливостей дошкільників з косоокістю та амбліопією.
Метою дослідження є експериментально визначити та дослідити пізнавальні можливості дітей з порушенням зору та визначити шляхи удосконалення роботи із їх корекції.
Завдання дослідження:
1. Виявити рівень та особливості пізнавальних можливостей дошкільників з косоокістю та амбліопією;
2. Визначити шляхи удосконалення корекційної роботи з корекції пізнавальних можливостей дошкільник ів з косоокістю та амбліопією.
Висновок: матеріали даної праці можуть бути використані в практичній роботі вихователів, дефектологів, спеціальних дошкільних закладів для дітей з порушеннями зору.
Посилання
Выготский Л.С. Собрание сочинений в 6 томах. Основы дефектологии / Гл. ред.
Гребенюк Т.М., Сасіна І.О., Тімакова Ю.В. Медико-педагогічна корекція зорового сприймання у дошкільників з вадами зору: Навчальний посібнинормальновидящих и слабовидящих школьников. М.: Педагогика, 1988. – 150
Литвак А.Г. Теоретические вопросы тифлопедагогики. Л., 1973. – 155 с.
Методичні поради тифлопедагогу з розвитку зорового сприймання дошкільників. Укл. Гребенюк Т.М., Рожко Н.М., Калачева Л.О. – К., 2003. – 68
Плаксина Л.И. Развитие представлений о форме и величине предметов у детей среднего дошкольного возраста при амблиопии и косоглазии. М.: Информационный центр, 1978. – 25 с.
Скляр К.М., Свиридюк Т.П., Федоренко С.В. Навчально-виховні програми та методичні рекомендації для спеціальних дошкільних закладів для дітей з вадами зору. К., 1996. – 346 с.
Солнцева Л.И. Развитие компенсаторных процессов у слепых детей дошкольного возроста. М.,1980. – 186 с.