НАГАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦІЇ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
Ключові слова:
рекреація, рекреаційна діяльність, населення, дозвілля, оздоровленняАнотація
У статті представлено результати дослідження, проведеного з метою окреслити нагальні проблеми рекреаційної діяльності населення України за місцем проживання і представити її сучасну взірцеву структурно-функціональну модель. Об’єктом дослідження є рекреаційна діяльність населення як напрям його активного дозвілля, фізичного виховання та оздоровлення. У ході дослідження використані такі методи: аналіз літератури, спостереження за роботою закладів рекреаційної галузі, метод педагогічного моделювання. Основні результати дослідження полягають у тому, що нами озвучені нагальні проблеми рекреаційної роботи за місцем проживання, окреслені шляхи їх розв’язання, обґрунтовані сучасні підходи до організації рекреаційної діяльності різних категорій населення, розроблено сучасну взірцеву структурно-функціональну модель такої організації. Зроблено висновок, згідно з яким організація рекреаційної роботи в Україні потребує оновлення і подальшого розвитку інфраструктури галузі, підвищення рівня доступності та якості рекреаційних послуг. Пропонується реалізація представленої моделі, в якій відображені різні рівні структурної та функціональної побудови рекреаційної роботи на території місцевої громади.
Посилання
Аванесова Г. А. Культурно-досуговая деятельность: Теория и практика организации. Москва: Аспект Пресс, 2006. 236 с.
Гакман А. В. Характеристика розвитку рекреації в Україні. Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Зб. наук. праць. Харків: Харківська держ. академія дизайну і мистецтв, 2009. № 8. С. 34-37.
Круцевич Т. Ю., Пангелова Н. Є., Пангелов С. Б. Історія розвитку фізичної рекреації. Київ: Академвидав, 2013. 160 с.
Москаленко Н. Тенденції та закономірності становлення фізичної рекреації на різних історичних етапах. Молодіжний науковий вісник Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. Серія: Фізичне виховання і спорт. 2013. Вип. 11. С. 7-11.
Андрєєва О. В. Історичні, теоретико-методологічні засади рекреаційної діяльності різних груп населення. Слобожанський науково-спортивний вісник. 2015. № 2 (46). С. 19-23.
Ляховець Л., Степчук Н. Організація активного дозвілля за місцем проживання в системі фізичного виховання дорослого населення. Історичні, теоретико-методичні, медико-біологічні аспекти фізичної культури і спорту: матеріали наук.-практ. конф. (Чернівці, 6-7 квітня 2016 р.). Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2016. С. 47-55.
Мандюк А. Б. Особливості використання спортивних майданчиків школярами для здійснення рухової активності під час дозвілля. Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура. 2017. № 27-28. С. 182-188.