ПСИХО-СОЦІАЛЬНІ РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ПОСЛУГИ – ОСНОВНА СКЛАДОВА УСПІШНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ ПО ПСИХІЧНИМ РОЗЛАДАМ
Abstract
Мета роботи: на основі теоретичного аналізу зарубіжних наукових публікацій вивчити та проаналізувати структуру,мету та значимість психо-соціальної реабілітації як основного компонента в процесі у комплексної реабілітації інвалідів по психічним захворюванням.
Матеріали та методи. У роботі використано дані із зарубіжних наукових досліджень та оглядів,присвячених питанням психо-соціальної реабілітації осіб,що хворіють психічними розладами. У ході виконання роботи застосовано інформаційно-аналітичний метод.
Результати. Психо-соціальна реабілітація психічно хворих пацієнтів є частиною загальних реабілітаційних послуг, що, у свою чергу, має бути невід’ємною частиною послуг психічного здоров’я будь-якої установи чи нації.
Висновки. Психо-соціальна реабілітація є невід’ємною частиною в комплексі реабілітації інвалідів по психічним захворюванням. Загальний результат комплексного підходу в реабілітації таких осіб полягає в тому, що пацієнти не тільки поліпшуються внаслідок лікування, але також відновлюють свою самооцінку та стають більш впевненими в своєму житті в суспільстві, оскільки вони володіють знаннями не тільки про турботу про себе, а й про взаємодію зі своїми членами сім’ї та суспільством. Реінтеграція в суспільство є кінцевою метою всієї реабілітації. Турбота про ментально хворих,на жаль, перейшла на задній план в більшості країн світу, але не готуючи психічно хворих людей та громаду до реінтеграції може призвести до різних ексцесів та неблагоприємних наслідків як для індивіда окремо так і для суспільства в цілому,тому розвиток та застосування вищевикладених послуг є ключовим моментом на шляху до покращення рівня громадського здоров’я та якості життя.
References
London: Department of Health; [Last accessed on 2015 Jul 03]. Women’s Mental Health: Into the Mainstream. Available from: http://www.mentalhealthequalities.org.uk/silo/files/into-the-mainstream.pdf.
Medico-pastoral Association. [Last accessed on 2015 Jul 03]. Available from: http://medicopastoralassociation.com/
Mentally Ill Women – Is Destitution the Only Answer?. Proceedings of the National Seminar Held at New Delhi on 8th and 9th March 2007. [Last accessed on 2015 Jul 03]. Available from:http://ncw.nic.in/PDFFiles/Mental_health_is_ destitution_the_only_answer.pdf.
Selten JP. Schizophrenia and migration: a meta-analysis and review. Am J Psychiatry. 2005;162:12–24.
Tulloch AD. Fearon P. David AS. Social outcomes in schizophrenia: from description to action. Curr Opin Psychiatry. 2006;19:140–144.
Thara R, Islam H, Mendis N, Sucharitakul D. In: Schizophrenia: Youth’s Greatest Disabler-Regional Health Forum. WHO SEARO: 2001. [accessed on 2015 Jul 03]. Interventions and what can be done. Available from http://apps.searo.who.int/ PDS_DOCS/B0755.pdf.
Wallace CJ, Lecomte T, Wilde J, Liberman RP. CASIG: A consumer-centered assessment for planning individualized treatment and evaluating program outcomes. Schizophr Res. 2001;50:105–19.