ЗМІСТОВЕ ТА МЕТОДОЛОГІЧНЕ НАПОВНЕННЯ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я З ПИТАНЬ МЕДИЧНОЇ ТА ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Автор(и)

  • М.М. Дуб
  • В.В. Брич

DOI:

https://doi.org/10.32782/2077-6594.2.1.2022.258919

Ключові слова:

магістри, громадське здоров’я, медична і фізична реабілітація методи навчання

Анотація

Мета дослідження: проаналізувати та обґрунтувати змістове і методологічне наповнення підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» з питань фізичної та медичної реабілітації.
Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали результати опрацювання та аналізу освітньо-наукової програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я», робочої програми навчальної дисципліни «Фізична і медична реабілітація в системі збереження здоров’я населення» та інших документів ДВНЗ «Ужгородський національний університет». Використані бібліосемантичний метод та метод структурно-логічного аналізу.
Результати. З метою набуття магістрами громадського здоров’я компетентностей для участі в організації реабілітаційного напрямку у сфері громадського здоров’я пропонується навчальна дисципліна «Фізична і медична реабілітація у системі збереження здоров’я населення» обсягом 4 кредити. Робоча програма дисципліни представлена досить широким обсягом тем та побудована на основі компетентнісного підходу з врахуванням моделі конструктивного узгодження. Змістове наповнення включає огляд ключових документів, що стосуються обмеження життєдіяльності та реабілітації, ознайомлення з структурою та принципами організації і функціонування системи надання реабілітаційної допомоги населенню. Основними формами освітньої діяльності є традиційні навчальні заняття, інтерактивні форми навчання та самостійна робота студентів. Забезпечуються сумативне і формативне оцінювання.
Висновки. Вибіркова навчальна дисципліна «Фізична і медична реабілітація у системі збереження здоров’я населення» обсягом 4 кредити, представлена у ДВНЗ «Ужгородський національний університет», пропонує широке змістове та достатнє методологічне наповнення, що дозволить здобувачам освіти другого (магістерського) рівня за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» оволодіти компетентностями для роботи у сфері реабілітації як складової громадського здоров’я.

Посилання

Слабкий Г. О., Миронюк В. І., Качала Л. О. Система громадського здоров’я: бачення Всесвітньої організації охорони здоров’я. Основні оперативні функції громадського здоров’я та їх зміст. Україна. Здоров’я нації. 2017. № 3. С. 24-31. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Uzn_2017_3_8.

Розробка та фінансування регіональних і місцевих програм громадського здоров’я: операційний посібник / В. Ляшко, Н. Півень, М. Брага та ін. // Центр громадського здоров’я. URL: https://phc.org.ua/sites/default/files/users/user90/ Manual_Development%20and%20funding%20of%20regional%20and%20local%20public%20health%20programs_print_210x297%2B3mm.pdf.

Kisling L.A., M Das J. Prevention Strategies. In: StatPearls. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing. URL: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/BK537222/.

Український журнал фізичної та реабілітаційної медицини / Офіційний журнал українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини. 2019. № 1-2 (04). 75 с.

Rehabilitation. Key facts. WHO global website. URL: https://www.who.int/ru/news-room/fact-sheets/detail/ rehabilitation.

Миронюк І.С. Реабілітація як структурний компонент системи громадського здоров’я (погляд на питання). Професійні компентентності фахівців фізичної терапії та ерготерапії: інноваційні підходи: матеріали ІІ науково-практична конференція з міжнародною участю (м. Ужгород 21–22 жовтня 2021 р.). Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», 2021. С.62-64.

Про вищу освіту: Закон України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/page#Text.

Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності. Постанова Кабінету Міністрів України № 1187 від 30 грудня 2015 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1187-2015-%D0%BF#Text.

Щодо рекомендацій з навчально-методичного забезпечення. Лист МОН України від 09.07.2018 № 1/9-434. URL: https://mon.gov.ua/ua/npa/list-mon-19-434-vid-09072018-roku-shodo-rekomendacij-z-navchalno-metodichnogo-zabezpechennya.

Компетентнійсний підхід у медичній освіті: методичний посібник / колектив авторів. Київ, 2021. 78 с. URL: https://mededu.org.ua/wp-content/themes/metheme/assets/pdf/lib6.pdf.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-04-22