ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ДОСТУПНОСТІ АДЕКВАТНОГО САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ В УКРАЇНІ
Анотація
Мета роботи: визначити проблеми доступності санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю. Матеріали та методи. Проведено аналіз чинного законодавства України, нормативних актів, огляд публікацій в спеціалізованих журналах, опрацьовано статистичні дані.
Результати. Реабілітація осіб з інвалідністю є в даний час пріоритетним напрямом медицини за кордоном та в Україні.Нагальними завданнями для фахівців з фізичної реабілітації є вдосконалення збору даних та методів лікування, розробка ефективних програм медичної реабілітації для різних груп осіб з інвалідністю та критерії їх оцінки. Згідно розділу 3, статті 12 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» до системи реабілітації осіб з інвалідністю відносять: «…санаторно-курортні установи таустанови культури, санаторно-курортнітаоздоровчі закладигромадських організацій». Діяльність санаторно-курортних і оздоровчих підприємств в Україні регламентують декілька основних нормативно-правових актів: Закон України "Про Курорти" (Додаток 1), Загальне положення про санаторно-курортний заклад, Національний стандарт України "Послуги туристичні, засоби розміщення", Господарський кодекс України та Закон України "Про Акціонерні товариства". Санаторно-курортні заклади виконують відповідні функції: забезпечують комфортне розміщення хворих у закладі, до чого відноситься лікувальні корпуси, кабінети фізіотерапії, психотерапії, спортивні споруди та майданчики, кабінет масажу; забезпечують дієтичне харчування; організовують розвиваючі заходи – музичні, танцювальні, розважальні.
Висновок. Санаторний етап реабілітації осіб з інвалідністю є важливою частиною повноти відновлення функцій та соціальної адаптації. Не дивлячись на те, що наявність санаторно-курортних закладів передбачена законодавством їх розміщення, технічне забезпечення та укомплектованість штату не завжди відповідає потребам конкретних груп населення. Окрім цього, надзвичайно важливим є вдосконалення законодавчої бази, що відноситься до сфери медичної реабілітації, а також зміцнення системи підготовки фахівців з фізичної реабілітації на вузівському та післядипломної рівнях, забезпечення їх робочими місцями та конкурентною оплатою праці.
Посилання
Соціальний захист населення України, статистичний збірник, – К.:ДП "Інформаційно-аналітичне агентство", Київ, 2017 – 123 с.
Борулько Н.М. Сучасний стан та перспективи розвитку санаторно-курортного Комплексу України, – Вісник Східно-українського національного університету імені Володимира Даля №8(215), 2014.
Міністерство соціальної політики України, http://www.msp.gov.ua/content/sanatornokurortne-likuvannyat-invalidiv.html.
Державна служба статистики Ураїни, http://www.ukrstat.gov.ua.