Порядок рецензування статей

Редакція журналу практикує подвійне анонімне рецензування рукописів: автору та рецензенту не повідомляють імена один одного.

Ми рекомендуємо всім рецензентам ознайомитися й дотримуватися COPE Ethical Guidelines for Peer Reviewers.

Головний редактор визначає наукову цінність роботи та призначає рецензентів – незалежних фахівців, які мають найбільш близьку до тематики роботи наукову спеціалізацію. Попередньо всі персональні дані авторів видаляють із текстів статей. Рецензенти готують рецензію, використовуючи спеціальний бланк (форму). Термін рецензування – до чотирьох тижнів. Залежно від ситуації і на прохання рецензента термін рецензування може бути продовжений.

Рецензент робить один із наступних висновків:

- статтю рекомендує до публікації в авторському варіанті;

- статтю рекомендує опублікувати після доопрацювання і врахування зазначених недоліків;

- рекомендує  передати статтю на додаткову рецензію іншому фахівцеві;

- відхиляє публікацію роботи.

Головний редактор розглядає пропозиції рецензентів і приймає відповідне рішення: направити статтю до друку або повернути авторові з пропозицією врахувати рекомендації рецензента і доопрацювати її. Отриману доопрацьовану автором роботу рецензують повторно.

Листування між рецензентом і автором здійснюється через редакцію. 

Для головного редактора висновок рецензента не є остаточним. Якщо думки рецензентів не співпадають, головний редактор направляє роботу на додаткове рецензування третьому рецензенту.

Коли автор не згоден з рецензією, він може направити до редакції мотивовану відповідь і тоді редакційна колегія ухвалює рішення щодо доцільності направлення на повторне рецензування іншому складові рецензентів. У конфліктних або нестандартних ситуаціях відповідне рішення приймає редакційна колегія.

У разі позитивної рецензії стаття проходить наступні етапи: стилістичне і орфографічне редагування, технічне редагування і оформлення в макет.

Вчена рада остаточно затверджує кожен номер журналу на чергових засіданнях.