ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ ПРИ ВИВЧЕННІ ГІГІЄНІЧНИХ ПИТАНЬ В СИСТЕМІ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.32782/2077-6594.1.1.2021.227156Ключові слова:
комунікативні здібності, охорона здоров’я, гігієнаАнотація
Мета дослідження. Визначити ефективні методики спрямовані на підвищення навчально-пізнавальної діяльності студентів.
Матеріали та методи. Об’єкт дослідження – програми навчання в системі вищої медичної освіти з питань гігієни, екології та безпеки життєдіяльності Предмет дослідження – законодавчі та нормативно-правові акти з питань охорони здоров’я в Україні. Методи дослідження – аналітичний, системного підходу.
Результати. Важливою професійною якістю майбутніх лікарів є вміння працювати з різними джерелами інформації. Молоді спеціалісти повинні вміти обґрунтовувати судження, здійснювати повноцінний запис інформації, переносити та використовувати отримані знання в різних ситуаціях, користуватися сучасними способами подачі інформації, орієнтованими на конкретну аудиторію. Показана ефективність використання в навчальному процесі кейс-методу конкретних ситуацій, спрямованого на підвищення навчально-пізнавальної діяльності студентів. Встановлено важливе місце санітарно-просвітницької роботи у роботі практикуючого лікаря, особливо у сімейного, який в своїй діяльності бере участь в лікуванні цілих сімей, де вже сформувалися певні харчові звички, ставлення до власного здоров’я, рівень обізнаності в питаннях профілактики захворювань та ін.
Висновки. Таким чином, одним із сучасних завдань вищої медичної освіти є вміння майбутніх лікарів орієнтуватися у величезному потоці медичної інформації, в тому числі і з використанням інтернет-ресурсів, досконале володіння навичками отримувати, аналізувати і видавати професійну інформацію, на що й налаштована діяльність колективу кафедри. Додатково встановлено необхідність корегування робочої програми у зв’язку зі змінами акцентів профілактичної медицини в сучасній Україні.
Посилання
Гущук І.В. Деякі питання розбудови системи громадського здоров’я України / І.В. Гущук // Довкілля та здоров’я. – 2016.- № 4.- С.75-79. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/dtz_2016_4_17.
Порох Д.О. Сутність професiйно-етичних якостей та комунiкативних навичок у вдосконаленні вивчення іноземних мов у майбутніх медиків / Д.О. Порох, К.В. Федорова // Український журнал клінічної та лабораторної медицини.- 2013.- Т.8, №4. – С.5-8. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ujkl_2013_8_4_2.
Неловкіна-Берналь О.А. Формування комунікативної компетентності іноземних студентів-медиків на заняттях з мови спеціальності / Берналь О.А. Неловкіна // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Педагогічні науки.- 2012.- №15(1).- С.96-102.- Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vlup_2012_15(1)__16.
Яцина О.Ф. Формування комунікативних умінь студентів-медиків у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін / О.Ф. Яцина // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту.– 2008.– Вип. 33.– С.245-248.
Tyler, R.W. Basic principles of curriculum and instructions / R.W. Tyler. – Chicago: Chicago University Press, 2013.– 144 p.