Порядок рецензування статей

1. Редакція приймає статтю за умови, що вона відповідає вимогам, які розміщені на сайті журналу.

2. Кожна стаття підлягає обов’язковому рецензуванню.

3. Головний редактор визначає наукову цінність роботи та призначає рецензентів – незалежних фахівців, які мають найбільш близьку до тематики роботи наукову спеціалізацію.

4. Термін рецензування – до чотирьох тижнів. Залежно від ситуації і на прохання рецензента термін рецензування може бути продовжений.

5. З метою максимально повного та об’єктивного відгуку на статтю редакція розробила керівництво для рецензента.

6. Рецензент робить один із наступних висновків:

- статтю рекомендує до публікації в авторському варіанті;

- статтю рекомендує опублікувати після доопрацювання і врахування зазначених недоліків;

- рекомендує  передати статтю на додаткову рецензію іншому фахівцеві;

- відхиляє публікацію роботи.

7. Головний редактор розглядає пропозиції рецензентів і приймає відповідне рішення: направити статтю до друку або повернути авторові з пропозицією врахувати рекомендації рецензента і доопрацювати її. Отриману доопрацьовану автором роботу рецензують повторно.

8. Редакція здійснює політику подвійного «сліпого» рецензування: автору невідомо – хто дає оцінку його роботі, а рецензент не має інформацію  про автора статті яку він рецензує. Листування між рецензентом і автором здійснюється через редакцію. Рецензент, оцінюючи статтю, може з власної ініціативи залучити певних фахівців для надання обґрунтованої відповіді стосовно публікації.

9. Для головного редактора висновок рецензента не є остаточним. Якщо думки рецензентів не співпадають, головний редактор направляє роботу на додаткове рецензування третьому рецензенту.

10. Коли автор не згоден з рецензією, він може направити до редакції мотивовану відповідь і тоді редакційна колегія ухвалює рішення щодо доцільності направлення на повторне рецензування іншому складові рецензентів. У конфліктних або нестандартних ситуаціях   відповідне рішення приймає редакційна колегія.

11. У разі позитивної рецензії стаття проходить наступні етапи: стилістичне і орфографічне редагування, технічне редагування і оформлення в макет.

12. Вчені ради закладів-засновників остаточно затверджують кожен номер  журналу на чергових засіданнях.