ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПАТОЛОГІЙ ПРИКУСУ У НАСЕЛЕННЯ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІКОМ 12-15 РОКІВ

Автор(и)

  • O.В. Фера
  • Є.Я. Костенко
  • М.О. Фера
  • С.І. Крічфалушій
  • О.І. Лєбєдєва

Ключові слова:

bite, children, pathology, the correlation coefficient

Анотація

We investigated the influence of different environmental factors, that occur during the life time. We want to present results of this study to the publicity in order to reduce the frequency of different occlusion pathologies occurrence. We can also offer a number of prerventive measures that will help significantly reduce the frequency of the studied pathologies. We propose to present our recommendations in the form of booklets or bulletins.

Посилання

Фліс П. В. Ортодонтія/ Підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів. – Вінниця: НОВА КНИГА. 2007. – 312 с. (У підручнику описані описані фізіологічні та патологічні види прикусів, постнатальний розвиток зубощелепного апарату, вплив

харчуваня на формування різних видів прикусів).

Василевська А. Д., Мухіна А. Д. Деформація зубощелепної системи у дітей. – К.: Здоров`я, 1975. – 182 с. (У книзі описаний вплив штучного вигодовування на фізіологічну ретрогенію, а саме: вплив розміру та форми соски, співідношення розмірів соски до соска матері та поза дитини при штучному вигодовуванні).

Фліс. П. В. Ортопедія/ Підручник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: ВСВ «Медицина», 2010. – 328 с. ( У підручнику описані фізізологічні та патологічні прикуси).

Хорошилкіна Ф. Я. Ортодонтія. Дефекти зубів, зубних рядів, аномалії прикуса, морфофункціональні порушення щелепно-лицевої ділянки та їх комплексне лікування. – Москва: МИА, 2006. – 544 с. (У книзі описано безпосередній вплив грудного та штучного вигодовування на формування прикуса, вплив м`якої їжі на формування прикуса у дітей віком від 3 років, вплив на формування прикуса карієса, втрати зубів, а також опосередкований вплив таких порушень фосфорно-кальцієвого обміну як рахіт).

Проффіт У. Р. Сучасна ортодонтія. – МЕДпрес-інформ, 2006. – 521 с. (Вплив жувальної сили на вертикальні розміри щелеп).

Райзман С. С. Практичний посібник з ортодонтії. – Москва-Ленінград: ДЕРЖАВНЕ МЕДИЧНЕ ВИДАВНИЦТВО. 1933. – 236 с. (У посібнику описані вплив аліментарного на формування прикусу, а також детально описаний вплив рахіту на розвиток зубощелепної системи).

Шеремет М. К., Кондратенко В.О. Прогнатія, її причини та вплив на вимову. Педагогіка та методики: спеціальні. Збірник наукових праць. Випуск ІІ. – к.62001. – с. 87-93. (У статті описаний вплив темпорального та массетеріального типів жування на розвиток зубощелепної системи. Також розповідається про вплив штучного годування на формування прикуса).

Рожко М. М., Неспрядько В. П. Ортопедична стоматологія. – Київ: Книга плюс. 2008. – 576 с. ( У книзі описані фізіологічні та патологічні види прикусів).

Головко Н. В. Ортодонтія. – Полтава, 2003. – 296 с. ( У книзі описані види прикусів, онтогенез зубо-щелепного апарату у різні вікові періоди).

Анікієнко А. А., Камишева Л. І. Порівняльна характеристика інтенсивності вікових змін поздовніх і вертикальних параметрів верхньої і нижньої щелеп у нормі і при сагітальних аномаліях прикуса// Нове у стоматології. – 1997. – Вип. 1 (51). 17-23 с. ( У статті описані вікові зміни поздовжніх і вертикальних параметрів верхньої і нижньої щелеп у нормі і при аномаліях).

Дорошенко С. І. Вплив сагітальних аномалій прикуса на функцію жування і вимови / Київський державний медичний інститут ім. А. А. Богомольця. – Київ, 1968. ( У праці описані сагітальні аномалії прикуса та їх вплив на функції жування).

Олексієнко Я. І., Шахматов В. А., Верещагіна О. П. Харчування та його вплив на здоров`я людини. – Полтава: ПП Чабаненко Ю. А. 2014. – 42 с. (У посібнику вказано про вплив харчування на здоров`я людини).

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-10

Номер

Розділ

Статті